Om Montania

Montania erbjuder såväl standardiserade som kundanpassade affärssystem och webblösningar till små och medelstora företag. Därmed kan vi hjälpa våra kunder med allt från moderna hemsidor och bokning till kompletta affärssystem med integrerad och mobil e-handel.

Med egenutvecklade webb- och affärssystem och vår djupa kunskap inom dessa områden är vi med och bidrar till att öka kundernas konkurrenskraft. Montania brinner för att utveckla kundernas lösningar och att effektivisera processer. Vårt mål är att stödja kunderna på deras digitaliseringsresa.

Genom kunskap och personlig service tar vi helhetsansvar för kundbehov, kvalitet, vidareutveckling och användarstöd. Vi finns i Halmstad och Stockholm.

Se även kontaktinformation och läs om vad som driver oss.

Personal

Här är vi som jobbar på Montania – kontakta oss gärna om du undrar över något!

Johan Frode

johan.frode@montania.se

0707-84 87 33

Försäljning & Projektledning

Tomas Pehrsson

tomas@montania.se

Försäljning

Ida-Maria Lasses

idamaria@montania.se

Kundstöd & Support

Camilla Lindvall

camilla@montania.se

Kundstöd & Support

Sofie Wall

sofie@montania.se

Marknadsföring & support

Sanna Parkell

sanna@montania.se

Ekonomi & projektledning

Lasse Delin

lasse@montania.se

0708-10 04 80

VD, ägare

David Hägerroth

david@montania.se

0708-43 56 75

Utveckling, delägare

Rickard Andersson

rickard@montania.se

Utveckling, delägare

Johan Sölve

johan@montania.se

0709-51 55 70

Utveckling, delägare

Henrik Linder

henrik@montania.se

Utveckling

Samuel Bengtsson

samuel@montania.se

Utveckling

Robin Jensen

robin@montania.se

Utveckling

Jacob Bergström

jacob@montania.se

Webbdesign, UX-design

Patrik Hansson

patrik@montania.se

Konsult GDPR, utveckling

Lukas Klit

lukas@montania.se

Utveckling

Markus Mattsson

markus@montania.se

Utveckling

Mikael Beremark

mikael@montania.se

Utveckling, drift & säkerhet

Anton Eskilsson

anton@montania.se

Utveckling