Om Montania

Montania erbjuder såväl standardiserade som kundanpassade affärssystem och webblösningar till små och medelstora företag. Därmed kan vi hjälpa våra kunder med allt från moderna hemsidor och bokning till kompletta affärssystem med integrerad och mobil e-handel.

Med egenutvecklade webb- och affärssystem och vår djupa kunskap inom dessa områden är vi med och bidrar till att öka kundernas konkurrenskraft. Montania brinner för att utveckla kundernas lösningar och att effektivisera processer. Vårt mål är att stödja kunderna på deras digitaliseringsresa.

Genom kunskap och personlig service tar vi helhetsansvar för kundbehov, kvalitet, vidareutveckling och användarstöd. Vi finns i Halmstad och Stockholm.

Se även kontaktinformation och läs om vad som driver oss.

Spontanansökan

Vi är alltid intresserade av att få kontakt med fler personer som vill ha ett roligt och utvecklande arbete hos oss. Vill du skicka en spontanansökan kan du läsa mer här.

Personal

Här är vi som jobbar på Montania – kontakta oss gärna om du undrar över något!

Johan Frode

johan.frode@montania.se

0707-84 87 33

Försäljning & Projektledning

Magnus Nigelius-
Solenheim

magnus@montania.se

0708-65 35 20

COO

Lasse Delin

lasse@montania.se

0708-10 04 80

VD, ägare

Ida-Maria Lasses

idamaria@montania.se

Applikationskonsult

Hedda Liljegren

hedda@montania.se

Kundstöd & Support

Antoinetta Andersson

antoinetta@montania.se

Applikationskonsult

Sanna Parkell

sanna@montania.se

Ekonomi & Projektledning

Sofie Wall

sofie@montania.se

Marknadsföring & PA

David Hägerroth

david@montania.se

0708-43 56 75

Utvecklingschef, delägare

Rickard Andersson

rickard@montania.se

0735-08 34 45

Utvecklingschef, delägare

Johan Sölve

johan@montania.se

0709-51 55 70

Utveckling, delägare

Henrik Linder

henrik@montania.se

Utveckling

Patrik Hansson

patrik@montania.se

Utveckling, Konsult GDPR

Mikael Beremark

mikael@montania.se

Utveckling, Drift & säkerhet

Anton Eskilsson

anton@montania.se

Utveckling

Anton Hansson

anton.hansson@montania.se

Utveckling

Emilia Fredriksson

emilia@montania.se

Projektledning & Webbprod.

Alexander Gillberg

gillberg@montania.se

Utveckling

Johannes Emmoth

johannes@montania.se

Utveckling

Robin Jensen

robin@montania.se

Utveckling

Alexander Runemark

alexander@montania.se

Utveckling